Skip to content
dievca-o-nas

Srdečne Vás vítame na stránkach Lekári ženám, ktorá sa venuje témam o zdraví a ochoreniach žien. Naše články a príspevky pripravujeme v spolupráci odborníkov z rôznych medicínskych oblastí a sú založené na vede a skúsenostiach z lekárskej praxe.

Nájdete tu informácie výlučne od lekárov a špecialistov z rôznych odborov medicíny. Cieľom tohto projektu je zvýšiť povedomie o ženskom tele, zdraví, ale aj ochoreniach, možnostiach liečby, prevencie a zdravého životného štýlu. Príspevky na webstránke pripravujú odborníčky a odborníci z rôznych medicínskych odvetví, preto môžete mať istotu, že nejde o šírenie domnienok, názorov či hoaxov.
Platformu Lekári ženám založili členovia občianskeho združenia SAMEDI, ktoré sa zdravotníckym témam a vzdelávaniu venuje úspešne už niekoľko rokov.

O nás

Prečo považujeme za dôležité zdôrazniť dôveryhodnosť informácií?

Žijeme v dobe, v ktorej je sloboda a chaos informácií. Určite ste sami zažili koľko rôznych informácií nachádzate na internete. Aj tie najabsurdnejšie sú často podané ako odborné a výsledkom takéhoto hľadania pravdy je frustrácia a nedôvera. Platforma Lekári ženám ponúka prístav s dôveryhodnými informáciami priamo od odborníkov a špecialistov a veríme, že aj pomoc pri riešení Vašich zdravotných otázok, či problémov.

Nepredávame zázračné metódy, služby, ani produkty!

Nediagnostikujeme. Predstavíme vám najčastejšie ženské problémy a témy, jeho príznaky, možnosti diagnostiky, liečby a prevencie, ale nenahrádzame konzultáciu s odborníkom.

relax
veda
trust
onas-ilustracka-stvorec
onas-ilustracka-examine
onas-ilustracka-tehotna

Cieľová skupina platformy

Za našu cieľovú skupinu považujeme každého, koho zaujímajú témy o zdraví a chorobách žien. Môže to byť Váš partner, rodičia alebo jednoducho žena, ktorá starostlivo dbá o svoje zdravie, hľadá odpovede, riešenia, či možnosti.

Hlavnými témami platformy sú:

  • Veková kategória od detí, mládež, cez produktívny vek až seniorskému veku
  • Ešte alebo už nechceme dieťa
  • Chceli by sme dieťa
  • Témy o tehotenstve, pôrodníctve a materstve
  • Ženské onkologické, gynekologické a urologické ochorenia
  • Menopauza a zdravie žien po prechode
  • Časté ochorenia žien nie gynekologického charakteru
  • Psychické a duševné trápenia žien

 

dievca-o-nas2

Naše poslanie

Uvedomelý prístup k vlastnému zdraviu a pochopenie princípu zdravia a chorôb môže pomôcť zdravšie a dlhšie žiť a správne sa rozhodovať o svojom živote. Preto je našim poslaním zvýšiť povedomie žien ohľadom najčastejších problémov ako aj o tom, ako im predísť. Niekedy stačí iba o trocha viac pozornosti voči sebe a môžeme predísť vážnym ochoreniam. Súčasťou tejto starostlivosti sú aj preventívne prehliadky a skríningy. Nezabúdajte na nich. Nezabúdajte na seba!

Náš tím

Angelika Kutisova

Ing. Angelika Kutišová

manažérka platformy Lekári ženám

Samedi-logo-new--stvorec

Samedi

Občianske združenie za zdravú spoločnosť

hela-web

Ing. Helena Šurinová

RIADITEĽKA SPOLOČNOSTI